Programy na objednávku
Tour de France 2017

Minulý ročník Tour de France bol pre slovenské farby prevratný. Prvý krát náš cyklista jazdil v žltom drese vedúceho pretekára v celkovom poradí. Ku tomu 3 víťazné etapy a opäť zelený dres víťaza bodovacej súťaže... Dvojnásobný majster sveta Peter Sagan a suverénne najpopulárnejší cyklista súčasnosti bude aj na štarte 104. ročníka Tour de France, v novom teame a po boku by nemal chýbať ani jeho brat Juraj. V minulých rokoch bolo pri trati slovenské vlajky vidieť veľmi často a verím, že tento rok nebude iný. Tento rok na vlastné oči zažijeme atmosféru na 2 legendárnych kopcoch Galibier a Izoard. Pozrieme si aj štart jednej etapy, kde sa nám pri troške šťastia podarí uloviť aj nejaké autogramy či pekné fotky. Cyklistický program začína úžasnými serpentínami pri Montvernier a do doliny Oisans sa prevezieme nádherným priesmykom Croix de la Fer. Oblasť Oisans je cyklistický klenot, v ktorom si samozrejme prejdeme aj legendárny l´Alpe d´Huez, no čaká nás tu naozaj atraktívna, panoramatická cyklistika. Druhý kemp je pri mestečku Briancon a aj tu je naozaj čo jazdiť. Záver bude patriť prejazdu jedného z najvyšších alpských priesmykovAgnel. Tak neváhajte a trénujte ;-)

8 dní na bicykli            odporúčam cestný bicykel              náročnosť: 4-5

termín: 13.07. – 23.07.2017             kód: 101

Čítať celý článok...
 
MTB potulky medzi oblakmi

Začiatok zájazdu bude patriť opäť výletu z Bardonécchia. Tentokrát sa dotkneme oblohy pri pevnosti Jafferau. Na druhý deň ešte raz skočíme do Talianska, tento krát na famóznu hrebeňovku nad Sestriére. Prvý basecamp je mesto pevnostíBriancon. Jeho okolie ponúka množstvo bikových trás. Sommet des Anges a pevnosť Janus sa týčia priamo nad mestom s jedinečným výhľadom na okolie. Pri výlete na Camp des Rochilles sa prehupneme najskôr cez cestársku legendu Col du Galibier, ktorú ale zdoláme vačšinou po nespevnených cestách. Počas voľného dňa sa presunieme cez Col de Vars do Jausiers pod najvyšší vrchol v Alpách, na ktorý sa vyjsť na cesťákoch – Col de la Bonette. Ale aj tento kopec zdoláme čiastočne po nespevnených cestách. Záverečné 3 dni budú patriť nezabudnuteľným panoramatickým výletom po hrebeňoch prímorských Álp. Bodku za zájazdom dáme na pláži vo Ventimiglii. Tak neváhajte a trénujte ;-)

8 dní na bicykli               len pre horské bicykle           náročnosť: 4-5

termín: 27.07. - 06.08.2017           kód: 102

Čítať celý článok...
 
Prímorské Alpy

Oblasť na juhovýchode Francúzska svoju klímu ovplyvňovanú teplým prúdením od Stredozemného mora. Hory tu pôvabnejšie a farebnejšie akocentrálnych Alpách. Táto časť Álp je známa množstvom menších aj väčších priesmykov, ale hlavne strmými roklinami a jedinečnými kaňonmi. Začiatok zájazdu bude patriť oddychu po nočnej ceste na pláži v Monte Carle. V nasledujúcich dňoch na bicykli prejdeme nádherné kaňony Cians, Daluis, Bachelard, Vésubie, Valabres... a nevynecháme ani najznámejší kaňonEurópe – Grand Canyon du Verdon. Budeme jazdiť prevažne v oblastiach, kde je premávka minimálna a úzke cestičky sa vlnia v serpentínach po strmých svahochnádhernými výhľadmi. Ku koncu zájazdu nás čaká chuťovka – Col de la Madone, tréningový kopec Lancea Armstrongamnohých ďalších profesionálov, V rámci regenerácie svoje schránky opláchneme celkom 3xmori. 

7 dní na bicykli           cestný bicykel                 náročnosť: 4

termín: 25.08. - 03.09.2017              kód: 103

Čítať celý článok...
 
Julské Alpy a Dolomity


Neďaleko od Slovenska, kopec krásnych kopcov stojí. Pri podrobnejšom bádaní tu človek objaví množstvo skvostov. Začíname na vyhliadkovom kopci Mangart. Je to jednanajkrajších vyhliadokAlpách. Vygúglite si ho, stojí to za to! Druhý deň dáme famózny, na serpentíny bohatý Vršič. Keďbudeme rozjazdení, podnikneme okruh cez slovinsko-talianske pohraničie. Čakajú nás 3 malé, zaujímavé kopcejeden krátky, ale výdatný stupák na planinu Montasio. sa ale vynechať J, prípadne spojiťvýletom na Mangart. Po dni oddychu mámepláne legendárny Zoncolan. Odporúčam naň extra ľahké prevody alebo šľapky :-) Aj na ďalší deň nás čaká lahôdka - Mt. Crostis. Fajný kopecKto pôjde okruhbude mať aj krátku šotolinovú vložku... Posledné 2 dni už patria nefalšovaným Dolomitom. Tak trénujte. Forma bude potrebná :-) 

7 dní na bicykli                      odporúčam cestný, alebo trekingový bicykel                           náročnosť: 4-5

 

Čítať celý článok...
 
Korzika

Tento čarokrásny ostrov leží v Stredozemnom mori pri brehoch Talianska, avšak patrí pod Francúzsko. Rozlohou 8700 km2 sa radí medzi malé ostrovy, no len málokde nájdete toľko zaujímavostí, či prírodných krás ako tu. Vysoké štíty korzických hôr sa na západnom pobreží miestami zdvíhajú priamo z mora. Vnútrozemie nás upúta množstvom divoko rozoklaných skál, roklín, kaňonov či neskrotných bystrín a vodopádov. Kontrastne k tomu pôsobia malebné zátoky, v ktorých sa budeme kúpať takmer každý deň. Na zájazde si prejdeme značnú časť pobrežia, pôjdeme cez púšť Agriates, okolo „Červených skál“ les Calanche, zdoláme najvyšší priesmyk na Korzike - Col de Vergio a aj najkrajší – Col de Bavellapozrieme si povestné biele útesy pod Bonifaciom a nevynecháme ani nádhernú tiesňavu Restonica.

9 dní na bicykli          vhodné všetky typy bicyklov           náročnosť: 4

 

Čítať celý článok...
 
Expedícia 3000

duchu myšlienky „3000 - 0 metrov“ začíname hneď peckou na úvod - Punta Sommeiller. Tu sa dotkneme hranice 3000 metrov. Potom sa presunieme do oblasti pod l´Alpe d´Huez. Legendárny dojazd etáp Tour de France samozrejme nevynecháme, ale hlavne tu strávime 3 dni úžasnej bajkovačky... Jednonajlepších lyžiarských stredísk, kde je mimochodom najdlhšia čierna zjazdovka v EurópeSarenne (16 km... pôjdeme okolo nej) ponúka skvelé výhľady na ľadovcom pokrytý kopec Barre des Écrins (4102 m.n.m.) . Odmenou bude pohľad z traverzových ciestvtáčej perspektívy na dolinu takmer kolmo pod cestou. Očakávaný veget prežijemenajvyššie položenom meste - Briancon. Potom nás čaká Col du Granon, kopec obsypaný pevnosťami. Inak celá oblasť Brianconnais je samá pevnosť.Nádherný výjazd nás čaká nad strediskom Risoul. Bikovým bonbónikom je ale Col de Parpaillonvrcholovým, 400 m dlhým, neosvetleným tunelom, kde býva často ajlete námraza ! Čelovky nutné. Zaslúžený oddych začneme kúpeľom na morskom pobreží priamo v Monte Carle. Zahráme si v kasíne, prevetráme nejaké to Ferrari po trase pretekov F1, dáme obedkniežacom paláciprincom Albertom, prevezieme sa na jachte CYKLO TOUR-u, kotviacejtunajšom prístavepotom sa vrátime do reality... 


8 dní na bicykli              len pre horské bicykle              náročnosť: 4 - 5
 
Čítať celý článok...
 
Livigno a Bormio na MTB

Táto akcia začínabezcolnej zóne Livigno. Táto lokalita + blízke okolie je bezpochyby bikerským rajom, ktorý čo sa týka pestrosti, atraktívnostimnožstva trailov nemáEurópe obdoby. Čaká nás pestrý mix povrchov, famózne výhľadysamozrejme kvalitná vysokohorská príprava :-). Keďže Livigno samosebe nadmorskú výšku 1800 metrovprvé dva dni pod túto hranicu ani neklesneme, červené krvinky sa budú rodiť ako na bežiacom páse. Dvakrát dokonca siahneme na kótu 3000 m.n.m.! Tak neváhajtetrénujte.

7 dní na bicykli           vhodné len pre horské bicykle                náročnosť: 5

Čítať celý článok...
 
Švajčiarske Alpy

V programe tohto overeného zájazdu je po drobných úpravách 18 dvojtisícových kopcov + 3, ktorým moc metrov ku tejto hranici nechýba. Očakávajú Vás kvalitné švajčiarske asfaltky, úchvatné panorámy plné ľadovcov, vysokohorských jazier a zasnežených štítov a na konci zlatý klinec - podľa mnohých najkrajší priesmyk v Alpách – Stelvio. Ideálne vysokohorské sústredenie. Väčšina nocí v kempoch je vo výškach 1500 a 1800 m.n.m... Ešte váhate? Kto potrénuje, prežije...!

8 dní na bicykli          cestný bicykel          náročnosť: 5

Čítať celý článok...
 
Taliansko Rakuske Alpy

Tento krát sa zameriame na menej známe, ale interesantné priesmyky. Niektoré majú kvôli zaradeniu do itinerára Gira v posledných rokoch vynovený povrch. Pokojne si zagúglite, stojí to za to. V Rakúsku nás čaká 2x po sebe výlet do nebies. Fantastické scenérie sú zaručené J Tak neváhajte a trénujte!

8 dní na bicykli          cestný bicykel          náročnosť: 5

Čítať celý článok...
 
Lago di Garda

Fantastická príroda Dolomitov okolo Lago di Garda umožňuje pestrý výber trás od šotolinových diaľnic až po HC lahôdky. Jazero leží v nadmorskej výške len 65 metrov a preto nebuďte prekvapení, ak Vás tu privítajú citrónovníky a palmy. Každodenné kúpanie s takmer morskými vlnami tu je samozrejmosťou. HC bikeri si pozrú jazero z oboch strán z dvojkilometrovej výšky. Niektoré dni sa za trasou kúsok odvezieme autom, jeden krát dokonca loďou.

7-8 dní na bicykli              len pre horské bicykle           náročnosť: 4 
 
 
 
Čítať celý článok...
 
Tessin - Lombardia

V kantone Tessin je v najväčšej miere vidno prírodné kontrasty tak typické pre Švajčiarsko. Na bicykli prejdeme legendárnu tiesňavu Via Mala, zastavíme sa v rodinnom podniku na výrobu syra, pozrieme sa do najvyššie položenej celoročne obývanej dedinky v Alpách, vystúpame na horský priesmyk Passo del San Bernardino a pri ceste z jeho vrcholu do údolia prejdeme všetkými vegetačnými pásmami, ktoré sa v Európe nachádzajú. Od snehu na priesmyku zídeme ku Lago Maggiore s palmami a banánovníkmi ... Pozrieme si tu nádherné letovisko Locarno a na bicykli zájdeme do tajomného údolia Valle Verzasca. V Caslane si pri ochutnávke produktov zamaškrtíme na čokoláde Alprose a naviac sa tu dá za veľmi dobré ceny nakupovať. Prezrieme si najväčšie a určite aj najkrajšie mesto Tessinu - Lugano, ktoré má prezývku "Rio de Janeiro Európy". Prečo ? Nechajte sa prekvapiť ! Potom nás už čaká Lombardia, krásna oblasť nad Milánom, v ktorej navštívime pútnické miesto cyklistov - kaplnku Madonna del Ghisallo, kde sú zhromaždené víťazné trofeje cyklistických legiend nielen z talianskej histórie. Na záver zájazdu zavítame do najvyššie položeného civilizovaného údolia v Alpách - Oberengadin, v ktorom leží svetoznáme švajčiarske horské stredisko St. Moritz a ako za odmenu takmer celá trasa vedie dolu kopcom .

6 dní na bicykli            vhodné všetky typy bicyklov            náročnosť: 3

Čítať celý článok...
 
Francúzske kaňony

Len v máloktorej krajine sa nachádza tak pestrý výber prírodných krás, ako práve vo Francúzsku. Morské pláže, zasnežené vrcholky štvortisícoviek, farebné lúky, bohatý podzemný svet jaskýň a tiež množstvo úzkych roklín, kaňonov a tiesňav. V programe zájazdu je zahrnutých 8 nádherných kaňonov, medzi ktorými kraľuje najväčší kaňon v Európe - Grand Canyon du Verdon. 700 metrov hlboká a takmer 21 km dlhá strž má miestami šírku len 6 metrov. Tak, ako budeme postupovať na juh, bude sa meniť aj okolitá krajina. Cestou z pohodového priesmyku Col du Lautaret klesneme popod ľadovce na la Meije (3983 m.n.m.) o 1300 metrov do nádherného údolia riečky Romanche pod alpské stredisko známe z dojazdov Tour de France - l´Alpe d´Huez. V pohorí Vercors zasa nájdeme podzemné divy prírody, vymleté rokliny a strže v takom množstve, ako nikde inde v Alpách. Nádherný kaňon riečky Ardéche je ďalším skvostom Francúzska, známy je predovšetkým vodákom. Vo voľnom dni si prezrieme legendárnu stavbu z rímskych čias – Pont du Gard a budeme si ako v minulých rokoch vegetiť v bazéne pri kempe s výhľadom na Mt.Ventoux - "Veternú horu", ktorá je z geologického hľadiska pokračovaním Pyrenejí. O luxusný záver zájazdu sa postará Monte Carlo na Azúrovom pobreží.

6 dní na bicykli           vhodné všetky typy bicyklov           náročnosť: 3

Čítať celý článok...
 
Škandinávia

Ťažiskom zájazdu bude centrálna časť krajiny legendárnych Vikingov. Cyklistiku začíname na panoramatickej ceste pomenovanej podľa nórskeho dobrodruha Peera Gynta. Na ďalší deň sa fakultatívne naskytá možnosť raftingu na najznámejšej nórskej rieke – Sjoa. Kto odolá pokušeniu, môže si riečku pozrieť z bicykla. Potom nás už čaká prvé stretnutie s typickým nórskym pobrežným rysom – s fjordami. Kým však do mestečka Andalsnes na brehu Romsdalsfjordu prídeme, musíme prejsť údolím Romsdalen s úžasnými skalnými stenami. Hneď na to je na programe prvá previerka kondície – takmer kolmú stenu s prevýšením 800 metrov ozdobenú vodopádom zdoláme na 11 serpentínach bájnej cesty Trollov. Na druhý deň ráno sa najskôr preplavíme trajektom cez Norddalsfjord a po Orlej ceste prídeme ku vraj najkrajšiemu fjordu - Geirangerfjordu s vodopádmi "Sedem sestier“ a „Ženích“. Jeden z najmalebnejších výhľadov v Nórsku sa naskytá z kopca Dalsnibba (1476 m.n.m.) práve na Geirangerfjord. Zaujímavé prevýšenie na túto vyhliadku však stojí za to. (Auto ide s Vami do cca 1000 m.n.m. J) Po tomto najťažšom dni zájazdu nasleduje voľno na brehu Innvikfjordu. Ale nebudeme len tak zaháľať a pôjdeme autom ku najhlbšiemu európskemu jazeru Hornindalsvatn - 514 m. Nasledujúci deň sa na bicykli pôjdeme pozrieť ku najväčšiemu európskemu pevninskému ľadovcu - Jostedalsbreen, konkrétne ku jeho najznámejšiemu splazu - Briksdalsbreen. Potom nás čaká presun autom cez množstvo tunelov ku najdlhšiemu nórskemu fjordu – Sognefjord. Tam začína nádherná cesta 55 (pozor nemýliť si to s českou E55 J) cez pohorie Obrov – Národný park Jotunheimen. Aby to tak nebolelo (najvyšší bod má 1440 m.n.m.), vyvezieme sa autom do cca 1200 m.n.m.Krajina vody a snehu – taký je Sognefjell po celý rok. V tejto oblasti sa vyberieme aj do divokého údolia s jazerom Leirvatnet. Ak počasie dovolí, vystúpime aj na najvyšší vrchol Škandinávie - Galdhopiggen (2469 m.n.m.). V dedinke Lom budeme mať možnosť pozrieť si drevený stĺpikový kostolík, postavený bez jediného klinca a okúsiť skvelú nórsku saunu za prijateľnú cenu. Posledný deň na bicykli máme na programe vysokohorskú dolinu Fardalen, masívny vodopád Vettifossen, kde voda padá z 275 metrovej výšky... a už autom absolvujeme cestu pre tvrdé nátury cez údolie Moadalen. Záver zájazdu bude patriť prejazdu technickej lahôdky, mosta Öresundponad more medzi švédskym a dánskym pobrežím.

8 dní na bicykli            vhodné pre všetky typy bicyklov, cesťák - plášť 23 mm a viac           náročnosť: 3-4

Čítať celý článok...
 
Talianske Alpy EXTRA

Tento zájazd je výberom talianskych cyklistických chuťoviek. Na týchto kopcoch sa často rozhoduje osud Giro d´Italia. Začíname hneď zostra, najtvrdším orieškom - Mt. Zoncolan. V podstate si strihneme záver jednej etapy Gira 2011. Potom na chvíľu nakukneme do Dolomitov a dáme serpentínové šialenstvo na Giau a Pordoi. V ďalších dňoch nás čakajú skutočné legendy - Stelvio, Mortirolo a Gavia. Vo voľnom dni sa pôjdeme prevetrať do bezcolnej zóny Livigno a doplníme pitný režim. Colle del Nivolet je málo známy priesmyk, ale len preto, lebo je dosť zastrčený. Vedie do srdca národného parku Gran Paradiso. Priesmyk Agnell je hranicou s Francúzskom. Z našej strany je naozaj chutný... Záver bude patriť 2 nenápadným, ale nádherným kopcom. Z priesmyku Sampéyre budeme zjazdovať úchvatným kaňonom a na priesmyku Fauniera sa odfotíme pri pamätníku Marca Pantaniho. Podmienkou účasti je dostatočná zásoba pamäťových kariet.

8 dní na bicykli              cestný bicykel               náročnosť: 5

 

Čítať celý článok...
 
Cesta Veľkých Álp - XXL

Route des Grandes Alpes, alebo inak povedané "Od Ženevského jazera cez Alpy na Azúrové pobrežie". V roku 1909 sa v hlavách nadšencov z Turing clubu de France zrodil nápad ukázať krásy Álp širšej verejnosti a prvý autobus s turistami vyrazil na "Cestu do oblakov" o štyri roky neskôr. Na putovaní budeme prechádzať zasnežené priesmyky Národných parkov Vanoise, Écrins, Queyras, Mercantour, až nakoniec nás v Mentone privíta slnečné Azúrové pobrežie s nádhernými plážami, kde určite radi hodíte svoje telá do morských vĺn. Verte tomu, že po tejto obohatenej verzii to bude platiť na 1000%!

9 dní na bicykli           cestný bicykel           náročnosť: 5+

Čítať celý článok...
 
Po stopách Giro d´Italia

Giro d´Italia je po Tour de France druhým najvýznamnejším profi závodom, no profilom býva v posledných rokoch náročnejšie. Tak ako Tour, aj Giro má svoje legendárne kopce. Prémia Cima Coppi zdobí Stelvio, Gaviu a strašiak Mortirolo. My sa však na zájazde nebudeme preháňať len pomedzi oblaky, ale aj okolo jazier: Luganského, Isea a Gardy ... Prejdeme si legendárnu „Cestu zla“ vo Švajčiarsku, zamaškrtíme si pri bezplatnej ochutnávke čokolády ALPROSE, zastavíme sa na pútnickom mieste všetkých cyklistov - v kaplnke Madonna del Ghisallo, pozrieme si bezcolnú zónu Livigno a naplno vychutnáme prírodné kontrasty Álp, exotického Tessinu, či jazera Garda.

7 dní na bicykli             cestný bicykel             náročnosť: 5

Čítať celý článok...
 
Dolomity

Na úvod tohto zájazdu je zaradený hraničný priesmyk Staller medzi Rakúskom a Talianskom. Cesta je tak exponovaná, že premávka je regulovaná jednosmerne! Zjazd cez známe zimné stredisko Anterselva nám už odhalí prvé štíty v Dolomitoch. Pozrieme sa pod legendárne Tre Cime di Lavaredo a cez Cortinu d´Ampezzo prejdeme do Malga Ciapela pod najvyšší štít Dolomitov, Marmoladu. Pri dobrom počasí sa podľa chuti lanovkou vyberieme na jej vrchol, ponúkajúci fantastický výhľad na okolité hory a priesmyky. Obchádzať vápencových obrov zo všetkých strán, po kvalitných cestách, vinúcich sa v nespočetných serpentínach krásnou prírodou - to je možné naozaj len v Talianskych Dolomitoch.

8 dní na bicykli              cestný bicykel              náročnosť: 5

Čítať celý článok...
 
Pyreneje

Počas presunu do Pyrenejí zdoláme obávanú „Veternú horu“ – Mt.Ventoux, popri tom si pozrieme nádherný kaňon Gorges de la Nesque a pred prvým bicyklovaním sa okúpeme v mori. Potom už nasleduje zbieranie cenných pyrenejských skalpov. Čarovná príroda, nádherné panorámy, pestrá fauna a flóra, to sú Pyreneje. Neobídeme samozrejme ani nákupnú oblasť Andorra, v ktorej sa oplatí pomotať po obchodoch. Vždy sa tam nájde niečo za skvelú cenu!  Bodku za zájazdom urobí opäť kúpanie v mori.


11 dní na bicykli                cestný bicykel                  náročnosť: 5+

Čítať celý článok...